Napastnik
Nazwa Gol Ilość bramek
Napastnik

Podsumowanie

Juventus wywozi z rzymskiego Stadio Olimpico komplet punktów, pokonując w ostatnim spotkaniu 31 kolejki Romę 2-0, wynik spotkania otworzył Milos Krasic, podwyższył Alessandro Matri, a przy obu trafieniach asystował Fabio Grosso. Bianconeri wybiegli na murawę nominalnie ustawieni w formacji 4-4-2, ale już po kilku chwilach stało się jasne, że jest to bardziej 4-5-1, a Simone Pepe będzie wspierał 4-osobową linię pomocy. Z powodu kontuzji nie zagrali dziś Del Piero, Chiellini i Buffon, dlatego między słupkami zobaczyliśmy Marco Storariego, przed nimi pojawili się Motta, Barzagli, Bonucci i Grosso, pomoc stworzyli Krasic, Aquilani, Melo, Marchisio i Pepe, a w ataku wystąpił osamotniony Matri. Już po pięciu minutach w dogodnej okazji znaleźli się gospodarze, którzy nie mieli większych problemów ze zbliżeniem się pod pole karne Juve, jednak dobrej centry nie wykorzystał Perrotta. Po chwili strzałem odpowiedział Pepe, jednak nieznacznie się pomylił. Przez kolejne 10 minut go podopieczni Montelli prezentowali się dużo lepiej i mimo bronienia się Juve praktycznie całym składem, z łatwością przedostawali się w szesnastkę Storariego. Najpierw Vucinic oddał groźny strzał, świetnie sparowany przez zastępcę Buffona, chwilę później dobrego prostopadłego podania nie opanował Totti. Goście z Turynu sporadycznie przenosili grę na połowę rywali, ale osamotniony Matri nie był w stanie ogrywać w pojedynkę rywali, a Krasica zatrzymywali obrońcy rywali. Po upływie pół godziny gry w znakomitej okazji znalazł się Totti - po zagraniu od Vucinica kapitan Giallorossich uderzył z ostrego kąta z woleja, piłka po rękawicy Storariego zatrzymała się na linii bramkowej, skąd wybił ją w ostatniej chwili Bonucci. Kilka minut później po rzucie rożnym i sporym zamieszaniu wrzutkę przed bramkę Doniego posłał Marchisio, Grosso wygrał pojedynek główkowy z Juanem, ale uderzył za wysoko. W 45 minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić Motta, a Juve prawie straciło gola - po wystawieniu piłki przez Tottiego De Rossi uderzył wręcz idealnie, ale na posterunku czuwał Storari. Rzymianie wykonali jeszcze rzut rożny, ale po stracie piłki z kontrą wyszło Juve - podanie trafiło ostatecznie do Matriego, który z trudnej pozycji uderzył za słabo i piłkę wybronił Doni.

Bianconeri na drugą połowę wybiegli mniej przestraszeni i choć przebieg gry wyglądał podobnie jak pierwsza połowa, to gospodarze nie przedostawali się już tak łatwo pod pole karne turyńczyków. Kilka minut po wznowieniu z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Mexes, którego zastąpił Cassetti. W międzyczasie z groźną kontrą wyszedł Krasic, ale zamiast podawać do Pepe lub Matriego, oddaje strzał, który zostaje zablokowany. 5 minut później Vucinic próbuje znaleźć w polu karnym Juve Tottiego, ale zagrywa za mocno i od bramki zaczyna Storari. Na Stadio Olimpico mija 60 minuta, a goście z Turynu otwierają wynik - Matri zbiega do boku, przyjmuje piłkę i odgrywa ją do Grosso, który przedostaje się pod linię końcową, rozgląda się, zagrywa przed bramkę, gdzie futbolówkę z woleja uderza Krasic, ta mija Doniego i wpada do siatki. 5 minut później Bianconeri mogą nawet podwyższyć, ale po zagraniu do Matriego, Alex nie jest w stanie oddać strzału, wystawia piłkę do Pepe, który jednak uderza prosto w wysuniętego z bramki Doniego. W 72 minucie Grosso przeprowadza samodzielną akcję i gdy jest już pod polem karnym Romy, jego podanie do Matriego zostaje przecięte. Rzymianie byli bliscy wykorzystania tego, że Fabio nie zdążył jeszcze wrócić pod własną bramkę, Menez dostał podanie, nie dogonił go Marchisio, ale strzał Francuza trafił w poprzeczkę, a dobitka Vucinica została wybita. Na odpowiedź Bianconerich nie trzeba było czekać, prostopadłe podanie trafia do Krasica, którego strzał paruje Doni, a dobić piłki do pustej bramki nie udaje się Matriemu. Wypożyczony z Cagliari snajper jednak już minutę później podwyższa na 2-0, Juve rozbija kolejny atak Romy, Grosso posyła natychmiast piłkę do Matriego, który nie daje się złapać na spalonego i w sytuacji sam na sam z Donim trafia do siatki. Ostatni kwadrans to już chaotyczne ataki podopiecznych Montelli, jednak świetnie dysponowany Marco Storari zachowuje dzisiaj czyste konto.