Wywiad z Giandonato

13 intensywnych, ale też bardzo ważnych dla Ciebie dni. Jak przeżywałeś ten ważny dla Ciebie okres?
To był bardzo miły dla mnie okres, pełen szczerości i spokoju. To dlatego, że Juventus okazał sporo wiary w moje umiejętności i zapewnił spokój. Potem nadeszło powołanie do reprezentacji młodzieżowej, co było piękne. Pan Ferrara zna mnie bardzo dobrze. To powołanie było nieoczekiwane, lecz nadal wspaniałe. Teraz rozpoczyna się bardzo delikatny moment w Twojej karierze. Będziesz obserwowany przez wiele osób, ponieważ stworzyłeś swoimi występami sporo oczekiwań.  Czujesz się bardziej umocniony lub może bardziej pod presją?
Pod presją? Nieszczególnie. Może  dlatego, że moja rola na boisku, a którą pełnię od dzieciństwa, wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Jest to rola, która wybrałem i w pełni przyjmuje za nią odpowiedzialność i obowiązki. Nawet więcej, gdyż używam ich jako stymulantów, by lepiej grać. To pomaga, gdy grasz u boku takich mistrzów jak Del Piero, Chiellini, Melo czy Krasic? Czy może jest to źródłem większego ryzyka, ponieważ margines błędów ulega zmniejszeniu?
Zgadzam się z tym, że kiedy zakładasz koszulkę Juventusu, to margines błędu jest bardzo mały, zarówno podczas meczu, jak i podczas treningów. Prawdą jest jednak fakt, że istnieje druga strona monety. Mamy piłkarzy o takich umiejętnościach, że twoje zadanie staje się łatwiejsze. Który z nich najbardziej pomógł Ci się rozwinąć udzielając rad, lub podnosząc na duchu?
Jeśli chodzi o pomoc, to wszyscy byli nieocenieni. Spójrzcie chociaż na Del Piero, który jest wielką częścią historii włoskiego futbolu, a który pomógł mi bardzo dużo. Także wszyscy inni bardzo mi pomogli. Dostałeś możliwość występów w pierwszej drużynie jednego z najbardziej prestiżowych zespołów w Europie, ale wielu innych młodych zawodników nie dostanie tej szansy. Nawet zawodnicy spoza Europy, których jest dużo podczas turniejów drużyn młodzieżowych. Czy uważasz, że ta inwazja obcokrajowców jest przesadzona? Często oferują oni niski poziom techniczny i czy uważasz, że powinny zostać wprowadzone pewne regulacje prawne?
Nie wiem, skąd się bierze to zainteresowanie studentami zza granicy i nie jest to coś, co powinno mnie martwić. Jestem pewien, że we Włoszech jest sporo piłkarzy o podobnym, a nawet lepszym poziomie niż ci przybywający zza granicy. Myślę, że jeśli się sprowadza się kogoś zza granicy za duże pieniądze, lecz o średnich umiejętnościach, to lepszym wyjściem byłoby wydać te pieniądze na Włocha. Często słyszę, że takie jest zainteresowanie działaczy we Włoszech. Nie jest to jednak prawda. Młody piłkarz rzadko dostaje taką szansę na rozwój, jaką ja dostałem. Preferuje się obcokrajowców, którzy często grają w pierwszym składzie, lecz nie tak dobrze. Ciro Ferrara zdążył już zbudować dość ciekawą grupę. Myślisz, że uda się przywrócić reprezentacji ten sam poziom zainteresowania, co kiedyś?
Ta drużyna już teraz jest ze sobą obeznana, gdyż większość z nas grała już ze sobą w drużynach młodzieżowych. Mamy też szkoleniowca, który jest bardzo umotywowany i uczula nas, byśmy grali jak najlepiej, by uszanować barwy reprezentacyjne. Przez te 3 dni pod wodzą Ferrary i Peruzziego bardzo ciężko pracowaliśmy na treningach. Jeśli będziemy to kontynuować, to się poprawimy i wyniki nadejdą. Jaki zawodników podziwiałeś w przeszłości, a jakich podziwiasz obecnie?
W przeszłości był nim Redondo, a obecnie Xabi Alonso. Marzenia?
Takie same jak każdego młodego piłkarza, czyli gra dla reprezentacji. Ciężko pracuję, by to osiągnąć i podpatruję innych w celu nauki, która pomoże mi osiągnąć ten cel.

źródło: tuttojuve.com
tłumaczył: Leon

Komentarze (0)

Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu