Wywiad z Edgarem Davidsem

50-u graczy Juventusu dostanie swoją gwiazdkę na budowanym obecnie nowym stadionie Juventusu. Niektórzy z nich zostali wybrani przez fanów - Michel Platini, Giampiero Boniperti, Gaetano Scirea, Pavel Nedved oraz Alessandro Del Piero to tylko niektórzy z nich. Wybór niektórych piłkarzy wzbudził jednak kontrowersje wśród tifosich Bianconerich. Chodzi o Zbigniewa Bońka, byłą gwiazdę Juventusu. W związku  z ich protestami klub zdecydował się zawiesić przyznanie gwiazdki Polakowi, co sprawiło, że nadal wśród tej 50-osobowej listy jest jedno miejsce wolne, a wakat ten zapełni jeden z wybranych przez kibiców piłkarz Juventusu. Jednym z kandydatów jest Edgar Davids, z którym skontaktował się portal goal.com Italia.

art-davids

Edgar, musiałeś słyszeć o kontrowersjach związanych ze Zbigniewem Bońkiem i przyznaniem mu gwiazdy na nowym stadionie. Fanom ten wybór się nie spodobał i wnioskowali o zastąpienie go kimś innym. Wśród wielu popularnych nazwisk widnieje Twoje. Jak się z tym czujesz?
Jestem w oczywisty sposób dumny, że fani po dziś dzień pamiętają i doceniają moją grę. To wielka rzecz, która mnie uszczęśliwia.

Co poczułeś, gdy dowiedziałeś się, że nie zostałeś wybrany w pierwszej 50-e?
Szczerze? Było mi przykro, gdyż każdy wie, że dawałem z siebie więcej niż 200% na boisku i nadal uważam się za Juventino. 

Dlaczego uważasz, że zasługujesz na swoją gwiazdę?
Fani wybierają gwiazdy, to od nich zależy i jeśli uważają, że na to nie zasługuję, to muszę to zaakceptować. Nie znaczy to jednak - podkreślam -  że mniej kocham klub, który dał mi tak dużo i nadal ma specjalne miejsce w moim sercu.

Na tej liście, wśród innych, jest kilku graczy, którzy nosili tą koszulkę, ale jednak niekoniecznie identyfikuje się ich jako ikony Bianconerich, a nawet dzisiaj Edgar Davids jest uwielbiany przez fanów i uważany za jednego z najlepszych piłkarzy Juventusu.
Każdy zna prawdziwego Juventino. Fani Juve, którzy są z klubem już od wielu lat potrafią odróżnić, kto powinien mieć uznanie, a kto na nie nie zasługuje. 

Co Juventus w Tobie pozostawił?
Niesamowite wspomnienia i lekcje, które można przekazać młodym ludziom, by zrozumieli kulturę pracy i sukcesu. Myśląc o moich relacjach z fanami nadal mam dreszcze. Kiedy słyszę ich śpiewających piosenkę o mnie, to dotyka mojego serca.

A co Ty dałeś Juventusowi?
To proste, dałem wszystko co miałem.

Nadal interesujesz się Juventusem?
Tak, tak, zawsze się interesuję. Sprawdzam ich wyniki i grę ich piłkarzy, sprawdzam oczywiście przez Internet, także dzięki goal.com i kiedy tylko mogę, czytam włoską prasę, by być na bieżąco.

Chciałbyś pewnego dnia powrócić do Turynu i pracować z Juve? Może z młodymi piłkarzami?
Zawsze jestem dostępny dla klubów z mojej przeszłości, a zwłaszcza dla Juve. To byłby zaszczyt móc im pomóc i chciałbym otrzymać taką możliwość.

Jakie jest Twoje najpiękniejsze wspomnienie z czasów Twojej gry w Juventusie?
Pamiętam każde zwycięstwo tak, jakby było one wczoraj, a także - z zadowoleniem i pewną nostalgią - spotkanie z Panem Agnellim (Edgar miał na myśli Umberto - red.).

Nadal wspominasz tamte czasy?
Nadal mam wielu przyjaciół we Włoszech i wielu z nich to moi byli koledzy z zespołu. Nie tylko piłkarze, ale także pracownicy klubu.

Czy któryś z Twoich kolegów z drużyny zasługuje na gwiazdę, a jego kandydatura nie została rozważona?
Wszyscy piłkarze, którzy dali z siebie wszystko dla tych barw i doprowadzili Juventus do sukcesów zasługują na otrzymanie własnej gwiazdy.

źródło: goal.com

Komentarze (4)

zawsze go lubiłem i sadze ze zasługuje na gwiazdę nawet bardziej niż boniek

  Załączniki
 

Z pewnością bardziej niż Boniek ;]

  Załączniki
 

jeśli chodzi o grę pewnie Bońkowi się by należała, ale ta gwiazda to coś więcej... boniek niech żałuje że najpierw mówi a potem myśli.

  Załączniki
 

Można jeszcze gdzieś oddać głoś? Podajcie linka

  Załączniki
 
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu