Wywiad z Daniele Ruganim

ruganiDaniele Rugani w styczniu został w pełni wykupiony przez Juventus, lecz pozostawiony w Empoli na zasadzie wypożyczenia. Włoch jest jednym z najbardziej obiecujących młodych zawodników na Półwyspie Apenińskim. W poprzednim roku wybrany został najlepszym obrońcą Serie B, a po awansie do najwyższej włoskiej klasy rozgrywkowej potwierdza nadzieje z nim wiązane. Otrzymał już swoje pierwsze powołanie do reprezentacji Włoch, a teraz jest w kadrze zespołu U-21. Wywiad z Ruganim przeprowadziło Vivo Azzurro. art-rugani Jakie są Twoje cele po świetnym 2014 roku?
Nadal zamierzam dawać z siebie wszystko i kontynuować swój rozwój. Mam to szczęście, że Empoli ceni młodych zawodników. Głównym celem jest utrzymanie się w lidze z Empoli i awans z reprezentacją młodzieżową. W październiku otrzymałeś swoje pierwsze powołanie do kadry narodowej. Jak się czułeś?
To było niespodziewane wydarzenie, o którym nigdy nie myślałem. Czułem się zaszczycony i starałem się zaczerpnąć jak najwięcej z tego doświadczenia. Uczyłem się tam od najlepszych. Jak uczyłeś się grać w piłkę?
W wieku 5 lat. Zwyczajnie trenując ze starszymi dziećmi, ponieważ z powodu wieku nie mogłem grać meczów. Grałem więc na potyczkach z kolegami i w domu z moim bratem. Urodziłem się pomocnikiem, ale w wieku 10 lat w Empoli zmieniono mi pozycję. Kiedy zrozumiałeś, że możesz zostać piłkarzem profesjonalnym?
Jako dziecko miałem coś więcej niż inni. W wieku 17-18 lat zrozumiałem, że mogę to zrobić. Miałeś w dzieciństwie jakieś plakaty nad łóżkiem?
Jakichś szczególnych to nie, ale zawsze kibicowałem Juventusowi. Miałem kilka płyt DVD i koszulkę Del Piero. Obecnie nie mam konkretnych idoli. Staram się podpatrywać najlepszych obrońców. Co musisz poprawić i co jest Twoją największą siłą?
Poprawić muszę grę słabszą nogą, czyli lewą, a potem szybkość podejmowania decyzji i grę piłką. Moim największym atutem jest koncentracja w trakcie meczu. Jaka jest największa rada, którą usłyszałeś od kolegi z zespołu lub trenera?
Nie pamiętam żadnej konkretnie, ale uważam, że najwięcej nauczyły mnie słowa, by nigdy nie być usatysfakcjonowanym i zawsze myśleć o kolejnym celu. W trakcie mojej krótkiej kariery nauczyłem się też, że ciężka praca podczas meczów i treningów się odpłaca. Co zmienia się dla obrońcy po awansie z Serie B do Serie A?
W Serie A jest więcej jakości i gra się szybciej. Za błąd się zawsze płaci. Napastnicy są efektywniejsi w grze indywidualnej i celniej uderzają z dystansu. Jaki napastnik stworzył Ci najwięcej problemów?
Dybala. Pomijając piłkę nożną, to jaki jesteś prywatnie?
Jestem spokojny. Lubię spotkać się z przyjaciółmi, dużo czytam i uwielbiam grać w tenisa. {youtube}Pd3v4WYAVlQ{/youtube} źródło: vivoazzurro.it

Komentarze (0)

Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu