Wywiad z Buffonem

Bramkarz Juventusu spotkał się z dziennikarzami w Juventus Center i odpowiedział na kilka pytań, dotyczących głównie zmiany na stanowisku trenera i oczekiwań wobec pozostałej części sezonu.

Pierwsze wrażenia na temat nowego trenera?
Z pewnością są bardzo pozytywne. Zaccheroni przybył, by zmienić pewne elementy w naszej grze. Spokojnie rozwiązuje trudności, które negatywnie wpływały na naszą postawę na boisku. Przykład? Stracona bramka w meczu z Lazio. Pomeczowa analiza była precyzyjna i spójna. Z jego podejściem jesteśmy w stanie przesunąć się w górę tabeli. Oczywiście trener nie odmieni nas jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale podążając wskazaną przez niego drogą będziemy w stanie odmienić naszą grę.

Jak podchodzisz do możliwej zmiany formacji, tym razem na trójosobowy blok obronny?
Każdy trener ma własne podejście. Jeśli chodzi o mnie, to trójka obrońców przede mną nie będzie najmniejszym problemem. Grałem już tak lata temu, kiedy jeszcze Cannavaro i Thuram bronili ze mną dostępu do bramki Parmy. Poza tym ocenianie taktyki trenera jeszcze przed jej wprowadzeniem to ostatnia rzecz, którą powinien zajmować się piłkarz. Jeśli nie zaufamy trenerowi, to zrobimy krok wstecz, zamiast do przodu.

Ważniejszy jest teraz aspekt psychologiczny czy taktyczny?
To oczywiste, że po tak słabym okresie nasze morale nie jest najwyższe. Dlatego trener stara się uwolnić nas od pesymistycznych myśli i zaszczepić w nas na powrót wiarę w umiejętności i sukcesy.

Co sądzisz o zwolnieniu Ferrary?
Zwolnienie szkoleniowca zawsze jest porażką piłkarzy. W piłce łatwiej jest zmienić osobę na stanowisku trenera niż wymienić całą kadrę, pod tym względem futbol jest bardzo brutalny. Jeśli jednak piłkarze są inteligentni to zdają sobie sprawę, że prędzej czy później żadna wymówki się skończą. Wszyscy jesteśmy winni temu, że Ferrara przestał być naszym trenerem. Jest mi go żal, ponieważ bardzo dobrze rozpoczęliśmy sezon. Drużyna była zjednoczona i pełna entuzjazmu. Później wszystko się zmieniło, Ferrara zapłacił za to głową, ale winę ponosi także każdy z nas. Jestem pewien, że Ciro bardzo szybko udowodni swoją wartość.

Jeśli Juventus nie awansuje do Ligi Mistrzów, rozważysz zmianę klubu?
Nie biorę w ogóle pod uwagę sytuacji, w której zabraknie nas w przyszłej edycji Ligi Mistrzów

Najbliższe cele
Wszystko w naszych rękach. Jeśli będziemy potrafili osiągnąć i utrzymać wysoką formę, zakończymy sezon przynajmniej na trzeciej pozycji. I taki jest cel, to pozwoli nam awansować do Ligi Mistrzów bez konieczności grania w eliminacjach. Chcemy się także pokazać z jak najlepszej strony w Lidze Europy.

Fani
Podzielam ich wielkie rozczarowanie i cieszę się, że w tych chwilach nie atakowali oni drużyny. Przykro mi tylko, że ostatnio oberwało się niektórym piłkarzom bądź działaczom. Takie zachowania z pewnością nam nie pomogą, dla piłkarzy niezbędne jest wsparcie z trybun. Na boisku jestem blisko kibiców i słyszę ich śpiewy. Żałuję, że zdarzają się niewybredne przyśpiewki pod adresem kolegów z drużyny. Nikt na to nie zasłużył.
Źródło: juventus.com

Komentarze (0)

Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu