Kto po Scudetto?

Więc kto ma największe szanse na zdobycie w tym sezonie Scudetta? Giancarlo Rinaldi z serwisu Calcio Italia wymienia głównych faworytów w walce o tegoroczne mistrzostwo i ocenia ich szanse.
art-scudetto1.png
Ze sporym zainteresowaniem już od kilku tygodni podglądam głównych uczestników walki o tytuł mistrza Włoch. Każda z drużyn zaprezentowała próbkę swoich umiejętności, próbując mnie jednocześnie przekonać, że to ona będzie najlepsza pod koniec rozgrywek w maju 2009 roku.
inter2.png
Inter jako pierwszy aktor wygłosił swoją kwestię. "Słuchajcie" powiedzieli. "Byliśmy najlepsi w poprzednim sezonie i teraz powtórzymy ten wyczyn. Obiecujemy również, że wrócimy z tarczą także z Ligi Mistrzów. Właśnie w tym celu zatrudniliśmy nowego głównodowodzącego Jose Mourinho. Jeśli ktokolwiek jest w stanie przywrócić nam Puchar Champions League z powrotem po czterech dekadach, to może być to tylko on."
Wybaczcie chłopaki, ale nie kupuję tego. Znowu zawiedziecie swoich kibiców w Europie.
juve.png
"Chcecie tradycji i jakości" zapewnia Juventus. "Wyciągnęliśmy wnioski z trudnej lekcji, jaką było dla nas Calciopoli i teraz wracamy silniejsi niż kiedykolwiek. Spójrzcie na nasze nowe wzmocnienia - wszystko na to wskazuje, że to my powalczymy o tegoroczne Scudetto. Nikt inny nie ma większych osiągnięć w tej kwestii niż my."
Oczywiście wszystko to jest prawdą. Jednakże widzę wciąż pewne słabości w waszym planie. milan.png"Odmłodziliśmy nasz skład, a co więcej - pozyskaliśmy jednego z najlepszych wirtuozów dostępnych na rynku" kontruje AC Milan. "Nasz trener stanie się włoskim odpowiednikiem Alexa Fergusona, a nie sposób przeceniać naszego importu z zagranicy. Naprawdę wierzycie, że po raz kolejny odpuścimy walkę o tytuł mistrzowski?"
Nie, zgadzam się, że Rossoneri mają w końcu szansę skupić się na Serie A. Ale w poprzednim sezonie poślizgnęliście się za bardzo, a wasi nowi piłkarze nie przekonują mnie. Na mnie nie liczcie.
fiorentina.png Następnie swoją ofertę niezbyt chętnie wyraża Fiorentina. "Tak naprawdę nie jesteśmy faworytami w walce o mistrzostwo" zapewnia. "Budujemy swój skład przyszłościowo, a nasza konkurencja jest zbyt silna i nie jesteśmy w stanie z nią konkurować. Dopiero co rozpoczęliśmy nasz biznes."
Odnoszę wrażenie, że ten brak ambicji jest trudny do zrozumienia. Ale macie rację nie rozdmuchując oczekiwań kibiców, myślę, że ponownie stać was na miejsce w pierwszej czwórce.
roma.pngOstatnia wypowiedziała się AS Roma. "Spójrzcie" zaczęli. "W poprzednim sezonie ulegliśmy wyłącznie Interowi, a teraz dokonaliśmy tylko kosmetycznych zmian. Nie wydaliśmy jeszcze zbyt wielu funduszy, wielu ma wątpliwości co do naszych nabytków, ale wyniki, jakie uzyskujemy, mówią same za siebie."
Nie jestem do końca przekonany, ale przyznaję - ich argumenty brzmią prawdziwie. A ja nie lubię pozostawiać wszystkich z pustymi rękoma. Dlatego Giallorossi, liczę na was w walce o tegoroczne Scudetto. Giancarlo Rinaldi (Calcio Italia)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze (0)

Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu