Raport: Wypożyczeni 13/14 (6)

wypozyczeni12Sezon 2013/14 we Włoszech dobiega już półmetka - w Serie A rozegrano już 15. kolejek, w niższych klasach rozgrywkowych nawet dwie więcej. W tym sezonie po boiskach we Włoszech i Hiszpanii biega aż 30 zawodników wypożyczonych z Juventusu - siedmiu w Serie A (ekipy Bologni, Torino, Sampdorii i Sassuolo), dwóch w La Liga (Elche i Real Valladolid) oraz pozostałych 21 w Serie B. Każdy z nich ma inne aspiracje - jedni chcą utrzymać pozycję w podstawowym składzie swojej drużyni, drudzy o nią walczą, ale wszyscy chcieliby zwrócić na siebie uwagę trenera Conte. Zapraszamy do podsumowania pierwszych kilku tygodni na ligowych boiskach, jakie przygotował redaktor Leon.
Serie A
6. Frederik Sorensen
  obrońca
0
0  / 0
0 minut na boisku
Frederik Sorensen został wyrzucony z boiska w poprzedniej kolejce i z powodu zawieszenia nie zagrał w potyczce z Juventusem.
9. Ciro Immobile
  napastnik
0
0  / 0
53 minuty na boisku
W spotkaniu 15. kolejki Serie A Torino pokonało Lazio 1:0 po golu Kamila Glika. W spotkaniu tym udział wziął Ciro Immobile, który wyszedł na boisko w wyjściowym składzie lokalnego rywala Bianconerich, lecz zmieniony został już w 53 minucie.
 11. Manolo Gabbiadini
  napastnik
1
1  / 0
90 minut na boisku
Sampdoria pokonała w ten weekend Catanię 2:0, a 90 minut dla zespołu z Genui rozegrał Manolo Gabbiadini. Włoch jest ostatnio ustawiany na pozycji skrzydłowego napastnika, a w spotkaniu tym wpisał się na listę strzelców ustalając tym samym wynik meczu. Gol Gabbiadiniego: Sampdoria-Catania 2:0.
{dailymotion}video/x185ucn_goal-gabbiadini-sampdoria-2-0-catania-08-12-2013-highlights_sport{/dailymotion}
0  / 0
76 minut na boisku
 10. Simone Zaza
  napastnik
0
0  / 0
66 minut na boisku
86. Reto Ziegler
  Reto Ziegler
0
0  / 0
W miniony weekend Sassuolo nie sprostało Chievo, które pokonało beniaminka Serie A 0:1. W spotkaniu tym udział miało trzech piłkarzy, do których prawa ma Juventus. Jedynym zawodnikiem, który rozegrał pełne spotkanie był Domenico Berardi, Simone Zaza na boisku przebywał do 66 minuty, a Luca Marrone do 76. Reto Ziegler całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.
La Liga
9. Richmond Boakye
  napastnik
1
1  / 0
81 minut na boisku
W ostatnim spotkaniu Copa del Rey Villarreal zremisował u siebie z Elche 2:2. W spotkaniu tym w wyjściowej jedenastce wybiegł Richmond Boakye, który na boisku przebywał do 81 minuty. Młody napastnik wpisał się na listę strzelców w 66 minucie i mało brakowało, by był to zwycięski gol, lecz gospodarze wyrównali już w przedłużonym czasie gry. Skrót spotkania: Villarreal-Elche 2:2.
{youtube}hgK_4Sfj16w{/youtube}
Serie B
19. Filippo Boniperti
  napastnik
0
0  / 0
W 17. kolejce Serie B Crotone zremisowało u siebie z Empoli 1:1, lecz bez udziału Filippo Bonipertiego, którego zabrakło nawet na ławce rezerwowych.
28. Stefano Beltrame
  napastnik
0
0  / 0
61 minut na boisku
W ostatniej kolejce Juve Stabia remisowało u siebie z Bari, którego barwy reprezentuje Stefano Beltrame. Włoch wybiegł w wyjściowej jedenastce swojej drużyny, a na boisku przebywał do 61 minuty. Zmienił go Alessandro Marotta, który kilka minut później wpisał się na listę strzelców.
2. Alberto Masi
  obrońca
1
1  / 0
Kolejny dobry mecz Alberto Masiego. Jego Ternana pokonała u siebie Latinę 1:0 właśnie po golu Włocha, który rozegrał pełne spotkanie. Skrót spotkania: Ternana-Latina 1:0.
0  / 0
4 minuty na boisku
W 17. kolejce Serie B Crotone zremisowało u siebie z Empoli 1:1. Barwy tego drugiego zespołu reprezentuje Daniele Rugani i Luca Castiglia. Ten pierwszy po raz kolejny rozegrał pełne 90 minut, a ten drugi został wpuszczony na boisko w samej końcówce spotkania.
20. Cristian Pasquato
  napastnik
1
0  / 0
80 minut na boisku
W miniony weekend Cesena przegrała u siebie z Padovą 0:1, a strzelcem jedynej bramki w tym spotkaniu był Cristian Pasquato. Włoch na boisko wybiegł w wyjściowym składzie, a opuścił je w 80 minucie meczu. Swojego gola zdobył w 54. minucie. Skrót spotkania: Cesena-Padova 0:1.
{youtube}28UqwWNWU1E{/youtube}
1. Laurentiu Branescu
  bramkarz
0
0  / 0
Juve Stabia zremisowała u siebie z Bari 1:1, lecz bez udziału Laurentiu Branescu, który całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.
0  / 0
0 minuty na boisku
Jorge Martinez nadal nie może wznowić swojej kariery piłkarskiej, a dla Zorana Josipovicia brakuje miejsca nawet na ławce rezerwowych. Obaj zawodnicy nie wystąpili w spotkaniu Novary z Modeną.
0  / 0
Pescara w 17. kolejce Serie B pokonała Sienę 3:1, lecz bez udziału Elvisa Kabashiego i Stefano Padovana. Ten pierwszy całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych, a drugi oglądał je z trybun.
23. Andrea Schiavone
  pomocnik
0
0  / 0
78 minut na boisku
24. Leonardo Spinazzola
  pomocnik
0
0  / 0
23 minuty na boisku
W przegranym przez Sienę spotkaniu z Pescarą udział wzięło dwóch zawodników Juventusu. Andrea Schiavione wybiegł w wyjściowej jedenastce, a murawę opuścił w 78 minucie. Leonardo Spinazzola mecz rozpoczął na ławce rezerwowych, lecz otrzymał szansę gry zmieniając w 67 minucie Pulzettiego.