Raport: Wypożyczeni 13/14 (1)

wypozyczeni12Sezon 2013/14 we Włoszech rozpoczął się już na dobre - w Serie A rozegrano trzy kolejki, w niższych klasach rozgrywkowych nawet jedną więcej. W tym sezonie po boiskach we Włoszech i Hiszpanii biega aż 30 zawodników wypożyczonych z Juventusu - siedmiu w Serie A (ekipy Bologni, Torino, Sampdorii i Sassuolo), dwóch w La Liga (Elche i Real Valladolid) oraz pozostałych 21 w Serie B. Każdy z nich ma inne aspiracje - jedni chcą utrzymać pozycję w podstawowym składzie swojej drużyni, drudzy o nią walczą, ale wszyscy chcieliby zwrócić na siebie uwagę trenera Conte. Zapraszamy do podsumowania pierwszych kilku tygodni na ligowych boiskach, jakie przygotował redaktor Leon.
Serie A
6. Frederik Sorensen
  obrońca
0
0  / 0
0 minut na boisku
Frederik Sorensen nabawił się urazu i w tym sezonie jeszcze nie wystąpił. Obawiano się, że jego uraz poważny, lecz skończyło się na lekkim uszkodzeniu mięśni i Duńczyk niebawem powróci do gry.
9. Ciro Immobile
  napastnik
0
1  / 0
262 minuty na boisku
Ciro Immobile w tym sezonie jeszcze bramki nie zdobył, lecz jest podstawowym napastnikiem Torino. Po trzech meczach ma już na koncie dwa spotkania w pełnym wymiarze czasu (pierwsza i trzecia kolejka) oraz jedno, w którym został zmieniony pod koniec spotkania. Skrót spotkania: Torino-Sassuolo 2:0.
{youtube}mWyP8wloLeM{/youtube} Skrót spotkania: Torino-Milan 2:2.
{youtube}57aVOFEgbls{/youtube}
 11. Manolo Gabbiadini
  napastnik
1
0  / 0
270 minut na boisku
Manolo Gabbiadini w trakcie letnich przygotowań Sampdorii był jej wyróżniającym się strzelecko zawodnikiem, a dobrą formę pokazuje także w Serie A. Po trzech kolejkach ma na koncie wprawdzie tylko jedną bramkę, lecz stał się pierwszoplanową postacią swojego zespołu. Kibicom Bianconerich bliżej pokazał się w pierwszej kolejce, w rozpoczynającym sezon spotkaniu obu drużyn. Skrót spotkania: Sampdoria-Juventus 0:1.
{youtube}fuW9DlpUDes{/youtube} Skrót spotkania: Bologna-Sampdoria 2:2 (Gol Gabbiadiniego).
0  / 0
Beniaminek Serie A, drużyna Sassuolo, bardzo słabiutko rozpoczęła sezon 2013/14, w którym przegrała wszystkie swoje dotychczasowe spotkania. Jej barwy reprezentuje czterech zawodników, do których prawa mają Bianconeri, lecz jak do tej pory tylko dwóch cieszyło się grą - byli to Reto Ziegler i Simone Zaza, którzy zaliczyli już po trzy pełne spotkania. Ten drugi zdobył nawet gola w meczu z Livorno. Luca Marrone do Sassuolo trafił dopiero na sam koniec letniego okienka transferowego i jeszcze nie doczekał się debiutu. Berardi także jeszcze nie wystąpił. Skrót spotkania: Torino-Sassuolo 2:0.
{youtube}mWyP8wloLeM{/youtube} Skrót spotkania: Sassuolo-Livorno 1:4 (Gol Zazy).
{youtube}Mj-lri_6wz4{/youtube}
La Liga
9. Richmond Boakye
  napastnik
1
0  / 0
90 minut na boisku
Richmond Boakye w ekipie Elche zadebiutował w spotkaniu z Almerią, w którym w 63. minucie zmienił Manu. Reprezentant Ghany bardzo szybko, bo już w swoim pierwszym meczu, wpisał się na listę strzelców, już w doliczonym czasie gry. W kolejnym spotkaniu, z Realem Valladolid, na boisku przebywał do 63. minuty - był aktywny, lecz bramki nie udało mu się zdobyć. Gol Boakye z meczu z Almerią:
{youtube}vZ0ECx41rrQ{/youtube} Skrót spotkania: Elche-Real Valladolid 0:0
{youtube}0yyo4t0Dytw{/youtube}
5. Fausto Rossi
  pomocnik
0
0  / 0
19 minut na boisku
Fausto Rossi w drużynie Ralu Valladolid zadebiutował w spotkaniu z Elche, w którym na boisku pojawił się w 71. minucie, gdy boisko opuścił Omar Ramos. Włoch otrzymał 19 minut gry, a w czasie tym zdołał nieco ożywić grę swojego zespołu.
Serie B
19. Filippo Boniperti
  napastnik
0
0  / 0
56 minut na boisku
Filippo Boniperti jest wprawdzie współwłasnością Juventusu i Parmy, lecz obecny sezon spędza na wypożyczeniu w drugoligowym Crotone. Po czterech kolejkach ma na koncie jedynie 56 minut, na które uzbierały się jego występy (jako zmiennika) w meczach ze Sieną i Ceseną (pierwsza i druga kolejka). W następnych dwóch spotkaniach wnuk wielkiego Giampiero już nie zagrał.
28. Stefano Beltrame
  napastnik
0
0  / 0
Stefano Beltrame do ekipy Bari trafił dość późno i po raz pierwszy w jej kadrze znalazł się w spotkaniu trzeciej kolejki z Sieną. Mecz ten rozpoczął na ławce rezerwowych, a tuż po przerwie zmieniając obrońcę Altobello zadebiutował w nowej drużynie. W meczu czwartej kolejki z Modeną scenariusz się powtórzył, lecz Włoch rozegrał jedynie 11 minut. Skrót spotkania: Siena-Bari 3:2 (Debiut i asysta Beltrame).
{youtube}wfUfz8qyhDk{/youtube}
2. Alberto Masi
  obrońca
0
0  / 0
Alberto Masi póki co powtarza swój ubiegłoroczny sezon, a raczej jego drugą połówkę, kiedy to był podstawowym obrońcą Ternany. Po czterech kolejkach ma na koncie trzy spotkania po 90 minut. Nie zagrał tylko w meczu trzeciej kolejki z Avellino.
24. Daniele Rugani
  obrońca
0
0  / 0
360 minut na boisku
Luca Castiglia
pomocnik
0
0  / 0
Barwy Empoli w tym sezonie reprezentuje dwóch zawodników Starej Damy, a są to Daniele Rugani i Luca Castiglia. Ten pierwszy jak do tej pory jest podstawowym obrońcą tego drugoligowca, dla którego rozegrał już 360 minut. Gorzej wygląda sytuacja Castigli, który nie rozegrał ani minuty, tylko raz pojawiając się na ławce rezerwowych.
20. Cristian Pasquato
  napastnik
0
0  / 0
324 minuty na boisku
Cristian Pasquato po ubiegłorocznym, średnio udanym, sezonie w Serie A, ponownie biega na drugoligowych boiskach, tym razem reprezentując barwy Padovy. Drużyna ta rozegrała do tej pory tylko 3. mecze, w których Włoch był jej podstawowym napastnikiem. Skrót spotkania: Padova-Trapani 0:2.
{youtube}ya2pt4r19pQ{/youtube} Skrót spotkania: Padova-Palermo 0:3.
{youtube}zcWEcyFtOHA{/youtube} Skrót spotkania: Novara-Padova 1:0.
{youtube}5iR0mzhCJ6w{/youtube}
1. Laurentiu Branescu
  bramkarz
-10
0  / 0
Laurentiu Branescu z miejsca stał się podstawowym bramkarzem Juve Stabia, dla którego rozegrał już cztery pełne spotkania. Ma na koncie już 10. puszczonych bramek, lecz są one wynikami słabej postawy obronnej jego zespołu. Skrót spotkania: Pescara-Juve Stabia 3:0.
{youtube}9tUOcMms0pc{/youtube} Skrót spotkania: Juve Stabia-Spezia 1:2.
{youtube}MmprOZThpxQ{/youtube} Skrót spotkania: Reggina-Juve Stabia 3:1.
{youtube}hb2DUKjJBh8{/youtube} Skrót spotkania: Juve Stabia-Siena 2:2.
0  / 0
22 minuty na boisku
Barwy Novary w tym sezonie przywdziewają Jorge Martinez i Zoran Josipovic, lecz póki co nie cieszą się regularną grą. Urugwajczyk, po nieudanym pobycie w Rumunii, nie otrzymał jeszcze powołania od swojego nowego szkoleniowca, choć może mieć to coś wspólnego z jego problemami zdrowotnymi, na które składają się częste urazy mięśni. Młody Josipovic natomiast raz znalazł się w kadrze meczowej Novary. W spotkaniu z Avellino usiadł na ławce rezerwowych, a w drugiej połowie potyczki otrzymał 22. minuty na pokazanie swoich umiejętności. Skrót spotkania: Avellino-Novara 2:1.
0  / 0
Elvis Kabashi i Stefano Padovan nie zadebiutowali jeszcze w barwach Pescary. Po czterech meczach mogą się pochwalić jedynie obecnością na ławce rezerwowych w spotkaniach z Trapani i Crotone.
23. Andrea Schiavone
  pomocnik
0
1  / 0
55 minut na boisku
24. Leonardo Spinazzola
  pomocnik
0
0  / 0
20 minut na boisku
Sezon 2013/14 to rozgrywki, w których w Sienie występują Andrea Schiavone i Leonardo Spinazzola, jednak po czterech kolejkach są tylko rezerwowymi. Więcej szans otrzymuje ten pierwszy, który na boisku spędził do tej pory 55 minut, podczas gdy Spinazzola wszedł na boisko tylko raz zaliczając 20 minut.
0  / 0
24 minuty na boisku
W Virtusie Lanciano występują w tym sezonie młody Claudio Gentile i Marcel Buchel, a do tej pory tylko ten drugi otrzymuje szanse. Austriak w meczach z Ceseną i Avellino rozegrał odpowiednio 14. i 10. minut.
0  / 0
Nicola Leali, Hordur Magnusson i Gabriel Appelt, to trójka piłkarzy Bianconerich przebywających na wypożyczeniu w Spezii. Po czterech kolejkach w akcji zobaczyć możemy tylko tego pierwszego, który nie zagrał tylko w spotkaniu z Carpi (trzecia kolejka). Magnusson i Appelt są jedynie - póki co - rezerwowymi. Skrót spotkania: Spezia-Cittadella 0:0.
{youtube}zgUTjJ1DiXg{/youtube} Skrót spotkania: Juve Stabia-Spezia 1:2.
{youtube}MmprOZThpxQ{/youtube}
14. Matteo Liviero
  obrońca
0
0  / 0
50 minut na boisku
1. Timothy Nocchi
  bramkarz
0
0  / 0
Timothy Nocchi nie przebił się póki co do pierwszego składu Carpi, a rywalizację o miejsce w bramce przegrywa z Adamem Kovacsikiem. Nieco minut na boisku zaliczył natomiast Matteo Liviero, który w pierwszej i czwartej kolejce zaliczył odpowiednio 23. i 27. minut.
12. Carlo Pinsoglio
  bramkarz
0
0  / 0
Ani minuty w barwach modeny nie rozegrał jeszcze Carlo Pinsoglio. Młody bramkarz póki co przegrywa rywalizację z Niccolo Manfredinim.