SA (18/38): Juve-Hellas 3:0 (+OCENY)

juve_veronaJuventus 2016 rok rozpoczynał spotkaniem z Hellasem Weroną prowadzonym przez byłego szkoleniowca Bianconerich, Luigiego Del Neriego, dla którego był to powrót do Turynu. Stara Dama do meczu podchodziła z myślą o kolejnym zwycięstwie, a Hellas z pewnością miał nadzieję chociaż na remis, który dałby mu bardzo potrzebne punkty mogące pomóc w walce o utrzymanie w Serie A. Statystyka z pewnością nie stała po stronie gości, którzy w Turynie  jeszcze nigdy z Juventusem nie wygrali, a Max Allegri ma zwyczaj wygrywania w spotkaniach rozpoczynających nowy rok. Dodatkowo przed meczem okazało się, że kontuzji nabawił się awizowany do gry Luca Toni, który wraz z Giampaolo Pazzinim miał stworzyć parę napastników mających zagrozić bramce Bianconerich. dybalamvp Zanim kibice zgromadzeni na Juventus Stadium ponownie zobaczyli swoich ulubieńców mogli nagrodzić brawami Paulo Dybalę, który został nagrodzony tytułem najlepszego piłkarza w grudniu. Samo spotkanie rozpoczęło się od szybkich ataków Bianconerich - bardzo dobrą okazję miał Stephan Lichtsteiner, którego uderzenie przeszło tuż obok słupka. W 6 minucie Szwajcar został faulowany i sędzia odgwizdał rzut wolny. Do piłki podszedł Paulo Dybala i wspaniałym uderzeniem pokonał Golliniego zdobywając pierwszą bramkę dla Juventusu w 2016 roku. dybala W 11 minucie odgryźć próbowali się goście i przy fantastycznym woleju Giampaolo Pazziniego równie fantastycznie zachował się Gigi Buffon. Już dwie minuty później bramce Hellasu zagroził Paul Pogba, którego uderzenie okazało się jednak minimalnie niecelne. Kolejne minuty to okres dość spokojnej gry obu zespołów, lecz z przewagą dla Bianconerich, którzy nie myśleli o bronieniu korzystnego wyniku i starali się o kolejne bramki i w 33 minucie swoją okazję miał Claudio Marchisio, lecz dobrą interwencją popisał się Gollini. W 41 minucie po podaniu Paulo Dybali swoją okazję miał Alvaro Morata, lecz już 4 minuty później Juventus podwyższył swoje prowadzenie. Kolejnym świetnym podaniem popisał się Argentyńczyk, którego dośrodkowanie głową do bramki skierował Leonardo Bonucci. przerwa Druga połowa rozpoczęła się od rzutu wolnego dla Bianconerich. Paulo Dybalę faulował Emil Hallfredsson, który otrzymał żółty kartonik, a sam Dybala musiał tymczasowo opuścić murawę. Pocczątek drugiej połowy był dość spokojny w wykonaniu obu zespołów, lecz Luigi Del Neri musiał coś zrobić, by zmienić grę swojej drużyny. Leandro Greco zastąpił Juan Gomez, a chwilę później Pawła Wszołka zastąpił debiutujący Urby Emanuelson. W 70 minucie pierwszej zmiany dokonał Max Allegri, który w miejsce Samiego Khediry wprowadził Stefano Sturaro. Druga połowa nie przynosiła nam zbyt wielu piłkarskich emocji - Juventus starał się utrzymywać wynik nie szukajac na siłę trzeciego gola, a Hellas nie sprawiał wrażenia drużyny mogącej zaszkodzić czymś Bianconerich. W 79 minucie murawę opuścił słabo spisujący się w tym sezonie Alvaro Morata, w miejsce którego wszedł Simone Zaza. Można powiedzieć, że było to wejście smoka - Włoch krótko po wejściu na boisko otrzymał świetne podanie od Paula Pogby, minął Golliniego i skierował piłkę do bramki potwierdzając, że zasługuje na regularniejszą grę. zaza

Chwilę później Martina Caceresa zmienił Daniele Rugani i była to ostatnia zmiana Maxa Allegrirgo w tym meczu. W 88 minucie o bramkę starał się Paulo Dybala, lecz jego uderzenie z dystansu było mocno niecelne. Minutę później na Juventus Stadium kibice dali wyraz swojemu zadowoleniu dowiadując się, że Roma remisuje z Chievo 3:3. Sędzia doliczył 4 minuty gry, lecz wynik nie uległ już zmianie i Juventus pewnie pokonał Hellas kontynuując swój marsz w górę tabeli i potwierdzając, że cały czas liczy się w walce o Scudetto. koniec
Juventus (3-5-2): Buffon, Caceres (84' Rugani), Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner, Khedira (71' Sturaro), Marchisio, Pogba, Alex Sandro, Dybala, Morata (79' Zaza).
Hellas (4-2-3-1): Gollini; Bianchetti, Moras, Helander, Souprayen; Hallfredsson (82 ' Fares), Greco (61' Gomez); Wszołek (64' Emanuelson), Ionita, Siligardi; Pazzini.