Juventus z drugim zwycięstwem

khedira2lazioSami Khedira drugi mecz z rzędu strzelił gola, który - co najważniejsze - dał zwycięstwo Juventusowi w meczu z Lazio na Stadio Olimpico w Rzymie Juventus jak na razie wykonał 100% planu na początku sezonu. Dwa spotkania - dwa zwycięstwa. Dzisiejszy zacięty mecz zakończył się - podobnie jak z Fiorentiną - jednobramkową wygraną, a jedyną bramkę strzelił Sami Khedira w 66. minucie spotkania.

Gospodarze próbowali stwarzać okazje, złapać wiatr w żagle, lecz drużyna Massimiliano Allegriego umiejętnie broniła skromnej bramkowej przewagi i zdobyła ważne trzy punkty przed przerwą reprezentacyjną.

Jedyną zmianą w składzie w porównaniu do meczu w poprzednim tygodniu było umieszczenie w składzie Medhiego Benatii zamiast Leonardo Bonucciego, który nie mógł zagrać z przyczyn osobistych. Pierwsze minuty należały do Lazio, ale już w 8. minucie Paulo Dybala mógł dać prowadzenie Juve, lecz jego główkę zdołał wybronić  Marchetti. Podczas przedmeczowej konferencji prasowej Allegri uczulał zawodników na kontrataki Lazio. Słowa te do serca wziął sobie Benatia, który świetnie wyprzedził Ciro Immobile w 23. minucie spotkania i zażegnał niebezpieczeństwo. W 34. minucie szczęścia próbował Kwadwo Asamoah, ale jego ekwilibrystyczny strzał z małymi problemami wyłapał bramkarz Lazio. W drugiej połowie Juventus podkręcił tempo i wzmożył ataki. W 57. minucie dobrą sytuację zmarnował Mandzukić, który oddał strzał z powietrza prosto w Marchettiego. Odbitą piłkę przejął Dybala, lecz on też chybił - piłka nieznacznie minęła bramkę gospodarzy po płaskim strzale Argentyńczyka. W 62. minucie dobrą akcję ponownie przeprowadził Dybala, który dograł do Khediry, a reprezentant Niemiec nisko dogrywał do Mandzukicia, lecz ten nie zdołał zamknąć akcji, a futbolówka przeleciała obok słupka. Była to ostatnia możliwość strzelenia gola przez Chorwata, bowiem w 66. minucie zmienił go Gonzalo Higuain, który tydzień wcześniej kilka minut po swoim wejściu na boisko dał Juve prowadzenie w meczu z Fiorentiną. W tej samej minucie, w której wszedł El Pipita, na dośrodkowanie w pole karne zdecydował się Dybala. Jego podanie trafiło do Khediry, który - jak rasowy napastnik - strzałem po ziemi pokonał dobrze dysponowanego Marchettiego. Lazio próbowało atakować, szukać wyrównania, ale rzymianom nie udało się sforsować najlepszej defensywy zeszłego sezonu i Juventus odniósł drugie w tym sezonie zwycięstwo i co ważne - jak najbardziej zasłużone. Po przerwie reprezentacyjnej przed Starą Damą kolejny trudny rywal - Sassuolo, z którym to Bianconeri zmierzą się w Turynie na Juventus Stadium. Serie A 2016/2017 (2/38), 28.08.16 r., 18:00, Rzym
Lazio 0:1 (0:0) Juventus
Bramka: Khedira 66'
Sędzia: M. Guida
Stadion: Stadio Olimpico Lazio: Marchetii - Radu, de Vrij, Bastos - Lukaku (Gabarron 63'), Biglia, Parolo, Basta (Dordevic 72') - Lulic (Milinkovic-Savic 59'), Immobile, Anderson
Trener: Simone Inzaghi
Rezerwowi: Cataldi, Dordevic, Wallace, Gabarron, Hoedt, Kishna, Leitner, Lombardi, Milinkovic-Savic, Murgia, Strakosha, Vargic
Niedostępni: -
Żółta kartka: Radu 18' Juventus: Buffon - Chiellini, Benatia, Barzagli - Alex Sandro, Asamoah, Lemina, Khedira, Dani Alves (Lichtsteiner 73') - Mandzukic (Higuain 66'), Dybala (Pjaca 88')
Rezerwowi: Neto, Audero, Hernanes, Evra, Higuain, Lichtsteiner, Pjaca, Pjanic, Rugani
Trener: Massimiliano Allegri
Niedostępni: Marchisio (kontuzja), Sturaro (kontuzja)
Żółte kartki: Alex Sandro 43', Lemina 61' Statystyki Lazio-Juventus Posiadanie piłki 53-47
Sytuacje bramkowe 6-13
Strzały na bramkę 1-5
Strzały niecelne 1-5
Strzały zablokowane 4-3
Rzuty wolne 8-16
Rzuty rożne 4-2