Udany pościg Bianconere

Bramki Benedetty Glionny i Barbary Bonansea pozwoliły Juventusowi odrobić straty i po raz kolejny zgarnąć trzy punkty.

Po mało ekscytującej pierwszej połowie, która zakończyła się bezbramkowo, mecz znacznie ożywił się po przerwie. Cecilla Salvai została ukarana żółtą kartką za faul przed polem karnym, a Jenny Piro z Bari wykorzystała rzut wolny zapewniając gospodyniom prowadzenie 1:0 w 60' minucie spotkania.

Zawodniczki Juve bardzo szybko zabrały się jednak do odrabiania strat i zaledwie sześć minut później zdołały wyrównać, dzięki bramce Benedetty Glionna. W 79' minucie Barbara Bonansea uderzyła piłkę po dośrodkowaniu w pole karne, strzelając gola, który jak się potem okazało ustalił wynik spotkania.

Pink Bari 1-2 Juventus Women

Bramki: 60' Piro (B), 66' Glionna (J), 79' Bonansea (J)

W następnej kolejce Bianconre podejmą na swoim terenie ostatnią drużynę w tabeli - Sassuolo - mające na swoim koncie pięć porażek w pięciu kolejkach.

źródło: juventus.com