Juve zmusiło klub do zmiany nazwy

Juventus podjął działania prawne, aby zmusić rumuński klub do zmiany nazwy i herbu.

W ubiegłym sezonie utworzony w 1992 roku Juventus Bukareszt awansował do rumuńskiej Liga 1. Herb klubu jest uderzająco podobny do tego, którego używali Bianconeri jeszcze w ubiegłym sezonie i z tego względu włosi oskarżyli rumuńską ekipę o naruszenie praw autorskich.

"Przed II Wojną Światową istniał zespół Juventus Bukareszt, ale zniknął i ktoś inny po prostu przejął tą nazwę." - wyjaśnia rumuński ekspert, Emanuel Roşu, w rozmowie z Football Italia. "Nie sądzę, aby ktokolwiek miał o to pretensje, ponieważ Juve Bukareszt jest małym klubem z niewieloma fanami. Reakcja na to w Rumunii jest zabawna. Nikt nie patrzy na to z dużym napięciem, ponieważ Juventus nie jest wielkim klubem. To niespodzianka, że awansowali do pierwszej ligi. Było to nieoczekiwane osiągnięcie dla tak małego klubu. Zostaną przemianowani na FC Colentina."

Podobnie jak bardziej znany Juventus F.C, oryginalny rumuński klub nosił nazwę od łacińskiego słowa "młodość". Za herb miał wizerunek Romulusa i Remusa pielęgnowanych przez wilczycę, który był łudząco podobny do herbu AS Romy, ale kiedy po wojnie powstał nowy klub nazwany mianem 'Juventus Bukareszt' przyjął on herb bardziej podobny do posiadanego przez Starą Damę.

"Bianconerim do niedawna nie przeszkadzał ten fakt." - wyjaśnia Roşu. "Prawdopodobnie zobaczyli, że awansowali do pierwszej ligi, więc mógł wystąpić konflikt interesów i marek... Nigdy nie wiadomo, czy nie wygrają ligi!"

Ostatnie zdanie wydaje się jednak mało prawdopodobnym scenariuszem, ponieważ Juventus Bukareszt, który wkrótce będzie tytułowany FC Colentina, znajduje się na dnie tabeli z jedną wygraną w 20 kolejkach.

źródło: football-italia.net

Komentarze (5)

Nazwa nazwą, ale ten herb to przeginka - kropka w kropkę stary herb Juve z wyjątkiem tego niebieskiego i jeźdźca. Dziwne, że wcześniej się za to nie zabrali.

  Załączniki
 

Zarząd to ma refleks. Nakazują Rumunom zmianę loga, gdy akurat Juventus zmienił herb w tym sezonie. Przy okazji powinni złożyć wniosek do Brazylii, bo tamtejszy klub Galo Maringa dopiero ma arcydzieło
Wiem, że nie chodzi tylko o herb klubu ale np. Barcelona w Ekwadorze jest prawie identyczna. Mi to nie przeszkadza, ale wiadomo hajs musi się zgadzać.
Moim zdaniem takie miasto, może przysporzyć więcej fanów dla klubu z Turynu.

  Załączniki
 
  1.    Cisek

Hahahaha, faktycznie. Kogut xd

  Załączniki
 

Piękny herb się zwolnił i chcieli skorzystać, myśleli że może nikt się nie przyczepi

  Załączniki
 

Ważniejszych spraw nie mają... niech się rozejrzą po świecie, bo może w jakiejś 6 lidze Tadżykistanu jakiś klub się na Juve wzorował. I za Juve Stabię niech się zabiorą, bo jak to tak można się nazywać prawie jak Juventus.

  Załączniki
 
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu