Cagliari przeprasza Matuidiego

Cagliari przeprosiło pomocnika Juventusu, Blaise'a Matuidiego, po tym, jak zawodnik twierdził, że w sobotę doświadczył rasizmu podczas starcia obu ekip.

Matuidi napisał post na Facebooku po wygranym 1-0 meczu Juventusu przeciwko Cagliari, aby ujawnić rasistowskie obelgi, które kierowane były w jego stronę na Sardegna Arena, a Rossoblu udzielili Francuzowi odpowiedzi za pomocą Twittera.

"Jesteś świetnym graczem i przykładem dla młodych ludzi." - czytamy w oświadczeniu. "Chcemy cię przeprosić, jeśli zostałeś obrażony na Sardegna Arena ze względu na kolor twojej skóry. Rasizm nie ma nic wspólnego z Sardyńczykami. Tylko ignorancja może wyjaśnić pewne zachowania. Szacunek."

źródło: football-italia.net

Komentarze (4)

Śmiech na sali, odpowiedź na twitterze. Wyłapaliby tych co obrażali dali zakaz, skierowali sprawę do Policji, a nie pisali o ,,ignorancji". Rasizm to nie ignorancja.

  Załączniki
 

Dokładnie, powinni jeszcze przeprosić za gwizdy na Dybiego.

  Załączniki
 

Balotelli w mediach społecznościowych wrzucił zdjecie Matuidiego i podpisał żeby sie nie przejmował że nie wszyscy wlosi sa tacy a konkretnie to zawsze garstka się znajdzie i on (Balo) doświadczał rasizmu i prosi Blaise zeby nie denerwował sie na wszystkich włochów i dalej robił swoje.

  Załączniki
 

Lulz, "...jeśli zostałeś obrażony na Sardegna Arena ze względu na kolor twojej skóry." Czyli można obrażać drugiego człowieka, jeżeli nie ma to podtekstu rasistowskiego? :P W dodatku obrażać kogoś przez taki debilny powód, jak praca dla innego pracodawcy? :P Co za debile.

  Załączniki
 
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 23 2 2 71
2 Napoli 22 2 4 70
3 Roma 17 6 5 56
4 Lazio 16 7 5 53
5 Inter 14 3 10 52
6 Milan 14 8 5 47
7 Sampdoria 13 9 5 44

Wasze Sondy

Real
0%
Barcelona
13%
Bayern
0%
Manchester City
0%
Roma
50%
Sevilla
13%
Liverpool
25%
Panel Menu