Bianconere demolują rywalki w sparingu

Kobieca drużyna powraca po noworocznej przerwie w wielkim stylu.

Pozostało jeszcze kilka dni do pierwszego oficjalnego meczu w roku 2018, ale Juventus Women skorzystały z okazji, aby zdobyć cenne doświadczenie poprzez rozegranie spotkania towarzyskiego z grającym w Serie B, Realem Meda.

Drużyna Rity Guarino mocno zaczęła spotkanie, stwarzając kilka okazji: strzał Katie Zelem został wybity z linii bramkowej, a Sofia Cantore została zatrzymana przez bramkarkę rywalek, Elenę Ripamonti, w sytuacji sam na sam, po bardzo dobrym podaniu Sanni Franssi.

W 18 minucie Bianconere objęły prowadzenie - Cantore wykorzystała podanie Barbary Bonansea. Trzy minuty później, Franssi zdobyła z niewielkiej odległości drugą bramkę meczu, dobijając strzał Bonansea. W 27. minucie bramkę po zejściu z lewego skrzydła swojego gola strzeliła bardzo aktywna Bonansea, aby chwilę przed przerwą zaliczyć również kolejną asystę przy bramce Tuiji Hyyrynen.

Guarino wykonała serię zmian na początku drugiej połowy. Juve kolejny raz powiększyło swoją przewagę w 70. minucie, za pomocą Flavii Devoto, a chwilę później Katie Rood zdobyła gola na 6-0.

Real Meda zdobyło bramkę dzięki imponującemu strzałowi Claudii Zorzetto, ale Juventusowi zajęło niecałą minutę, aby odpowiedzieć kolejną bramką, strzeloną przez Ariannę Caruso. Na dwie minuty przed końcem spotkania drugiego gola zdobyły przyjezdne i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 7-2.

źródło: juventus.com