Oficjalny

LM (Grupa D 5/6): Juventus - Barcelona 0:0

Juventus bezbramkowo zremisował z Barceloną i sprawa awansu rozstrzygnie się w ostatnim meczu z Olympiacosem. Samo spotkanie nie zachwyciło, goście nie starali się wygrać za wszelką cenę, a Stara Dama nie miała pomysłu na pokonanie swojego przeciwnika.

bramki: -

Juventus (3-4-1-2): Buffon; Rugani, Barzagli, Benatia; Cuadrado (71' Marchisio), Pjanic (66' Bentancur), Khedira, Alex Sandro; Dybala, Douglas Costa (85' Matuidi); Higuain.
ławka: Szczesny, De Sciglio, Marchisio, Matuidi, Asamoah, Bentancur, Mandzukic.

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen; Semedo, Pique, Umtiti, Digne; Iniesta (82' Jordi Alba), Sergio Busquets, Rakitic; Paulinho, Deulofeu (56' Messi), L Suarez.
ławka: Cillessen, D Suarez, Messi, Alcacer, Alba, Aleix Vidal, Vermaelen.

Oficjalnie: Chiellini nie zagra z Barceloną

Giorgio Chiellini nie zagra w dzisiejszym meczu z Barceloną, co potwierdził Juventus.

Włoch był jednym z zawodników pewnych swojego udziału w tym ważnym dla Bianconerich spotkaniu, lecz wykluczył go uraz. Stara Dama za pomocą Twittera poinformowała, że: "Giorgio Chiellini nie zagra w spotkaniu Juventusu z Barceloną z powodu problemu mięśniowego w prawym udzie".

Media spekulują, że zastąpi go Medhi Benatia, a nie Daniele Rugani.

źródło: football-italia.net/twitter

Kadra Juventusu na mecz z Barceloną

Juventus jutro wieczorem zmierzy się u siebie z Barceloną w ważnym dla siebie meczu i pojawiła się kadra Bianconerich.

Składa się ona z 22. zawodników, wśród których brakuje Federico Bernardeschiego, który ma problemy mięśniowe. Pełna kadra prezentuje się następująco:

kadrabarcelona

źródło: juventus.com

Kadra Barcelony na mecz z Juve

Juventus jutro u siebie podejmie Barcelonę w ważnym dla Bianconerich spotkaniu i ogłoszona została podróżująca do Turynu kadra rywala Starej Damy.

Ernesto Valverde powołał 19-u zawodników, a pełna kadra Katalończyków prezentuje się następująco: Marc-André Ter Stegen, Jasper Cillessen, Adrià Ortolá, Nélson Semedo, Gerard Piqué, Ivan Rakitic, Sergio Busquets, Denis Suárez, Andrés Iniesta, Luis Suárez, Leo Messi, Paulinho, Gerard Deulofeu, Paco Alcácer, Jordi Alba, Lucas Digne, Aleix Vidal, Samuel Umtiti, Thomas Vermaelen.

źródło: fcbarcelona.com

SA (13/38): Sampdoria - Juventus 3:2

O godzinie 15:00 rozpoczął się pojedynek Sampdorii z Juventusem, który wznawiał rozgrywki ligowe po przerwie reprezentacyjnej. Bianconeri wyszli na boisko z zapowiadanymi wczoraj przez Maxa Allegriego zmianami w składzie, m.in. z Wojtkiem Szczęsnym i Federico Bernardeschim w wyjściowej jedenastce. Jeśli już o niej mowa, to tuż przed rozpoczęciem spotkania nastąpiła jedna zmiana i Douglasa Costę w ostatniej chwili zastąpił Juan Cuadrado.

Mecz rozpoczął się po myśli Bianconerich, którzy już w 2. minucie mieli dogodną okazję - po podaniu bardzo aktywnego w pierwszych minutach Bernardeschiego w dogodnej sytuacji znalazł się Gonzalo Higuain, który jednak nie trafił w bramkę. 3 minuty później mogło być groźnie pod bramką Starej Damy - piłkę stracił Miralem Pjanic, lecz Daniele Rugani uratował sytuację wybijając piłkę spod nóg Duvana Zapaty. Juventus przeważał i w 7. minucie miał kolejną dogodną okazję bramkową, lecz Viviano poradził sobie z uderzeniem Mandzukicia.

Stara Dama przeważała i swoje okazje mieli ponownie Chorwat i dwukrotnie Cuadrado, lecz piłka nie chciała wpaść do bramki gospodarzy. W 28. minucie zmiany musiała dokonać Sampdoria i tak kontuzjowanego Praeta zmienił Karol Linetty. W 32. minucie przed wyśmienita sytuacją stanął Cuadrado, który uderzył po długim rogu, lecz nie trafił w światło bramki. Piłka po drodze odbiła się od Viviano, lecz sędzia nie podyktował rzutu rożnego. Tuż przed przerwą z dystansu uderzał jeszcze Khedira, lecz niecelnie i do przerwy na tablicy widniał wynik 0:0.

sampjuveHT

Druga połowa rozpoczęła się ponownie od przewagi dla Juventusu, choć powoli budzili się gospodarze. W 51. minucie uderzał Higuain, lecz jego uderzenie zaowocowało rzutem rożnym, po którym niecelnie uderzał głową Rugani.

Chwilę później było już jednak 1:0 dla Sampdorii. Po sporym zamieszaniu w polu karnym piłkę wybić próbował Bernardeschi, lecz uczynił to tak niefortunnie, że trafiła on wprost do Duvana Zapaty, który pokonał nawet nie próbującego interweniować Szczęsnego. Od 52. minuty Juventus przegrywał 1:0.

Juventus rzucił się do ataku, lecz ponownie bliska była Sampdoria. Wojtek Szczęsny ubiegł jednak Zapatę. Polski bramkarz ucierpiał przy tej okazji, lecz był w stanie kontynuować grę.

Max Allegri widząc przebieg spotkania pomyślał o zmianach i wpuścił Paulo Dybalę w miejsce Bernardeschiego. W 63. minucie Bianconeri obstrzeliwali bramkę Sampdorii, lecz bez powodzenia.

Niedługo później w bardzo dogodnej sytuacji znaleźli się Bianconeri - Higuain wystawił piłkę Cuadrado, który gdyby się z nią nie minął, to być może byłoby 1:1.

Zamiast wyrównania Juventus parę minut później przegrywał już 2:0. W 71. minucie z dystansu uderzał Torreira pokonując Wojtka Szczęsnego.

W 73. minucie Allegri dokonał kolejnej zmiany - Juana Cuadrado zastąpił Douglas Costa. Chwilę później gospodarze dokonali drugiej zmiany wpuszczając Verre w miejsce Barreto. W 76. minucie przed szansą stanął Paulo Dybala, lecz jego uderzenie z rzutu wolnego okazało się być niecelne.

Bianconeri mieli swoje okazje, lecz w polu karnym Sampdorii byli wyjątkowo nieskuteczni, z czym problemu nie mieli gospodarze. W 79. minucie Sampdoria prowadziła już 3:0. Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło do jednego z zawodników Sampdorii, który podał do Ferrariego, który nie miał problemu z pokonaniem Szczęsnego.

W 80. minucie nastąpiła ostatnia zmiana w wykonaniu Starej Damy - Matuidi zmienił Pjanicia. W 82. minucie Douglas Costa minął kilku obrońców gospodarzy, lecz jego uderzenie obronił Viviano.

W 84. minucie ostatniej zmiany dokonała Sampdoria i tak Quagliarellę zastąpił Caprari.

W 90 sędzia podyktował rzut karny dla Juventusu. Paulo Dybala oddał piłkę Gonzalo Higuainowi, który pewnie pokonał Viviano i było 3:1.

Sędzia przedłużył spotkanie o 5. minut i gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie, to świetną akcję wykazał się Paulo Dybala, który mocnym uderzeniem pokonał Viviano i było już 3:2.

Wynik się już nie zmienił i Juventus ostatecznie przegrywa 3:2 i miejmy nadzieję, że lepszych Bianconerich zobaczymy w spotkaniu z Barceloną.

Sampdoria - Juventus FC 3:2 (0:0)
bramki: 52' Zapata 71' Torreira 79' Ferrari 90' Higuain 94' Dybala

Sampdoria (4-3-3):   Viviano; Bereszynski, Silvestre, Ferrari, Strinic; Barreto (74' Verre), Torreira, Praet (28' Linetty); Ramirez; Quagliarella (84' Caprari), Duvan Zapata.

Juventus (4-2-3-1): Szczesny; Lichtsteiner, Rugani, Chiellini, Asamoah; Pjanic (80' Matuidi), Khedira; Cuadrado (73' Douglas Costa), Bernardeschi (60' Dybala), Mandzukic; Higuain.
ławka: Buffon, Pinsoglio, De Sciglio, Benatia, Barzagli, Howedes, Marchisio, Matuidi, Alex Sandro, Sturaro, Douglas Costa, Dybala

Wyjściowe składy: Sampdoria - Juventus

Dzisiaj od 15:00 rozpocznie się pojedynek Sampdorii z Juventusem i pojawiły się już wyjściowe jedenastki obu zespołów.

Szkoleniowiec gospodarzy postawił na ustawienie 4-3-3 z Viviano w bramce, przed którym czwórka Bereszyński, Silvestre, Ferrari, Strinić. Trójka w pomocy to Berreto, Torreira, Praet, a ofensywne trio to Ramirez, Quaglairella i Duvan Zapata.

Sampdoria (4-3-3):   Viviano; Bereszynski, Silvestre, Ferrari, Strinic; Barreto, Torreira, Praet; Ramirez; Quagliarella, Duvan Zapata.
ławka:

Max Allegri tradycyjnie postawił na ustawienie 4-2-3-1 z Wojtkiem Szczęsnym w bramce, przed którym czwórka Lichtsteiner, Rugani, Chiellini, Asamoah. W środku pomocy dwójka Pjanic, Khedira. Osamotnionego w ataku Higuaina wspierać będzie trójka Cuadrado, Bernardeschi, Mandzukić.

Juventus (4-2-3-1): Szczesny; Lichtsteiner, Rugani, Chiellini, Asamoah; Pjanic, Khedira; Cuadrado, Bernardeschi, Mandzukic; Higuain.