Weterani wkrótce z nowymi kontraktami?

Andrea Barzagli oraz Giorgio Chiellini są bliscy podpisania nowych kontraktów z Juventusem.

Dotychczasowe kontrakty obu zainteresowanych wygasają 30 czerwca bieżącego roku, lecz żaden z nich nie wyrażał chęci opuszczenia Juve.

Tuttosport informuje, że Chiellini uzgodnił nowy, wieloletni kontrakt, który zostanie oficjalnie ogłoszony w najbliższych dniach. 33-latek chce zakończyć karierę w Turynie, a Bianconeri są gotowi, by spełnić to pragnienie.

Tymczasem dla 36-letniego Andrei Barzaglego przygotowywane jest przedłużenie umowy o jeden rok, co oznacza, że w zespole Juventusu może obchodzić swoje 38 urodziny (stanie się to 8 maja 2019 roku).


źródło: football-italia.net

Komentarze (4)

O ile Chiellini to wciąż może być gracz podstawowego składu w przyszłym sezonie, tak Barzagli powinien grać od wielkiego dzwonu. Caldara i Rugani czekają na szanse i jeszcze mamy Benatię.

  Załączniki
 
  1.    tItOveN

Obecny sezon już pokazuje, że Barzagli idzie w odstawkę. Jego braków wydolnościowych i szybkościowych już po prostu nie sposób nadrobić. Podejrzewam, że w przyszłym sezonie będzie typem gracza-zadaniowca (np. przy lubianym przez Allegrego przechodzeniu na trójkę z tyłu pod koniec meczu). Bo obecnie łączy tą funkcję z grą (choć, jak napisałem, rzadką) z grą w bloku czteroosobowym.

Fajnie jednak by było, jakby zakończył u nas karierę (co prawdopodobne).

Co do Chielliniego - tu w ogóle nie ma żadnych dyskusji.

  Załączniki
 

Uważam, że Barzagli powinien zakończyć karierę i zająć się trenerką. Jestem pewien, że ta jego niezwykła umiejętność czytania gry będzie bezcenna w pracy trenerskiej i może mieć z niego włoska piłka pociechę. Uwielbiam tego zawodnika, ale już po prostu nie daje rady. Najlepsze mecze zalicza jak może sobie odpocząć, dlatego z Lazio zagrał bardzo dobrze, a z Tottenhamem już miewał braki. Dodatkowo przedłużenie z nim kontraktu blokuje inne, lepsze opcje na rynku. Nawet jeśli sprzedamy Ruganiego (co myślę może się stać) to przy przyjściu Caldary bym wolał np. powalczyć o de Vrija niż przedłużać kontrakt z Włochem. Pytanie też, czy Benatia zostanie, bo podobno go kuszą angielskie zespoły, a i...

Uważam, że Barzagli powinien zakończyć karierę i zająć się trenerką. Jestem pewien, że ta jego niezwykła umiejętność czytania gry będzie bezcenna w pracy trenerskiej i może mieć z niego włoska piłka pociechę. Uwielbiam tego zawodnika, ale już po prostu nie daje rady. Najlepsze mecze zalicza jak może sobie odpocząć, dlatego z Lazio zagrał bardzo dobrze, a z Tottenhamem już miewał braki. Dodatkowo przedłużenie z nim kontraktu blokuje inne, lepsze opcje na rynku. Nawet jeśli sprzedamy Ruganiego (co myślę może się stać) to przy przyjściu Caldary bym wolał np. powalczyć o de Vrija niż przedłużać kontrakt z Włochem. Pytanie też, czy Benatia zostanie, bo podobno go kuszą angielskie zespoły, a i Juve by mogło nieźle zarobić.

Czytaj więcej
  Załączniki
 

Barzagli jako piąty obrońca jest dla mnie idealny, on nadal prezentuje dobry poziom.
Chiellini to wiadomo, w defensywie chyba obecnie najlepszy stoper na świecie, na pewno ścisła czołówka.
Chiellini, Benatia, Rugani, Caldara i Barzagli (kolejność nieprzypadkowa) - fajny zestaw na przyszły sezon.

  Załączniki
 
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu