Sarri: Juve faworytem do Scudetto

Świetny początek sezonu w wykonaniu Napoli rozbudził entuzjazm sympatyków klubu z południa Włoch, liczących, że Azurri wreszcie zdobędą Scudetto. Optymistyczne nastroje tonuje jednak trener Partenopei, Maurizio Sarri, który przyznaje, że przed jego zespołem długa droga i wciąż Juventus jest faworytem w walce o tytuł mistrzowski.

"Spokojnie, obecne Juve jest silniejsze niż w każdym z poprzednich siedmiu, ośmiu sezonów. Dla mnie wciąż są faworytem i bezczelnością byłoby porównywanie się z nimi. Nie wiem, gdzie jest kres naszych możliwości, jak wysoko możemy się wspiąć, ale nie jesteśmy 'anty-Juve', oni są na innym poziomie. Nie ma co mówić o tym, że jesteśmy na prowadzeniu, za nami dopiero siedem kolejek, więc póki co tabela nie jest żadnym wyznacznikiem. Oczywiście miło być liderem, ale rozgrywki rozstrzygną się dużo później".

Źródło: football-italia.net

Komentarze (4)

Sarri inteligentny gościu, w tym neapolitańskim bagienku jeden z nielicznych niesfrustrowanych. Zdejmuje presję z zespołu bardzo rozsądnie, bo z presją faworyta Napoli grać po prostu nie umie. Niewątpliwie będzie ciężko z nimi wygrać, ale historia pokazuje, że Napoli mocno puchnie w drugiej części sezonu.

  Załączniki
 
  1.    pogon17

Nom Sary mądry facet. o tym samym pomyślałem że chce przekazać nam presje. Mecz z atlantą oby później można były nazwać takim wypadkiem przy pracy, który wiadomo zdarza się

  Załączniki
 

Bardzo inteligentna wypowiedź, choć osobiście czuję że o kolejne Scudetto będzie mega ciężko. Napoli na razie wymiata, a i peleton z miejsc 3-8 ma potencjał żeby nas kąsać. Będzie ciekawie - pierwszy gruby sprawdzian za dwa miesiące - w ciągu 9 dni wyjazd do Neapolu i Pireusu oraz Inter w Turynie.

  Załączniki
 

Jako człowiek i trener bardzo w porządku. Cierpliwość i samokontrola przy takim szefie jak ADL, jest cenne, bo nie każdy by wytrzymał atmosferę w Neapolu (pod każdym względem - od drużyny po śmieci i stada imigrantów...). Miejmy nadzieję, że wąska ławka odbije się na wynikach SSC. Ale est i plus- presja wzmaga (a przynajmniej powinna) działania i rozwój. Bo jak wielu na tej stronie zauważyło, brakuje nam pojedynków wagi ciężkiej w lidze, które zahartowałyby Juventus w LM.

  Załączniki
 
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Napoli 9 0 1 28
2 Juventus 9 1 1 28
3 Inter 8 0 2 26
4 Lazio 8 1 1 25
5 Roma 8 2 0 24
6 Sampdoria 5 2 2 17
7 Fiorentina 5 4 1 16
Panel Menu