Matuidi poruszony rasizmem

Blaise Matuidi przyznał po meczu z Cagliari, że doświadczył rasizmu ze strony miejscowych kibiców.

Juventus wygrał, ale Francuz wydaje się bardzo poruszony rasistowskim incydentem na Sardegna Arena, o czym poinformował na swoim profilu na Facebooku.

"Dziękuję Wam za wszystkie wiadomości. Dzisiaj doświadczyłem rasizmu podczas meczu. Słabi ludzie próbują zastraszać nienawiścią. Ja taki nie jestem i mogę tylko współczuć tym, którzy dają zły przykład.

Piłka nożna to sposób na szerzenie równości, pasji i inspiracji i po to tu jestem. Pokój."

źródło: football-italia.net

Komentarze (5)

A więc to ta sytuacja wyprowadzila z równowagi Matuidiego. Nie rozumiałem czemu się tak zagotowal , ale swoje pewnie usłyszał. Żałosne i przykre.

  Załączniki
 

Potem dziwić się, że żaden czarnoskóry piłkarz we Włoszech grać nie chce...

  Załączniki
 

Oczywiście jestem za tym żeby rasizm był karany i musimy się tego pozbyć ze stadionów, a Matiudiemu bardzo współczuje. Jednak nie jestem w stanie zrozumieć czemu to aż tak dotyka czarnoskórych zawodników. Niemal każdy piłkarz grając na obcym stadionie doświadcza wyzwisk miejscowych kibiców i jestem przekonany, że padają wówczas dużo gorsze słowa niż np. "spadaj do dżungli czarnuchu" itd. Każdy to jakoś znosi, a gdy pojawia się forma rasizmu w kierunku czarnoskórego gracza to od razu jest niemal płacz. Tym bardziej że takie okrzyki padają z ust garstki na trybunach (idiotów), a to już jest norma w każdym kraju (wyzywanie graczy drużyny przeciwnej). Zresztą niedługo nie będzie problemu,...

Oczywiście jestem za tym żeby rasizm był karany i musimy się tego pozbyć ze stadionów, a Matiudiemu bardzo współczuje. Jednak nie jestem w stanie zrozumieć czemu to aż tak dotyka czarnoskórych zawodników. Niemal każdy piłkarz grając na obcym stadionie doświadcza wyzwisk miejscowych kibiców i jestem przekonany, że padają wówczas dużo gorsze słowa niż np. "spadaj do dżungli czarnuchu" itd. Każdy to jakoś znosi, a gdy pojawia się forma rasizmu w kierunku czarnoskórego gracza to od razu jest niemal płacz. Tym bardziej że takie okrzyki padają z ust garstki na trybunach (idiotów), a to już jest norma w każdym kraju (wyzywanie graczy drużyny przeciwnej). Zresztą niedługo nie będzie problemu, czarna rasa jest tak silna, że za kilkaset lat na ziemi zostaną tylko czarni w różnych odcieniach i będzie po problemie

Czytaj więcej
  Załączniki
 

Ja tam uważam, że za wyzwiska (nawet rasistowskie) na stadionach nie powinno się karać, tzn. grzywny dawać, czy jakieś więzienia. Najlepiej wprowadzić 10-letni zakaz stadionowy za każdy taki wybryk na wszystkich stadionach świata - w dobie internetu to proste. Jak taka grupka dostanie taki zakaz to za te 10 lat będą siedzieli cichutko.

  Załączniki
 

PatrykJuve jak bym cie dorwał w swoje łapska to by nic nie zostało z twojej murzyńsko lubnej facjaty

  Załączniki
 
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu