Juventus

Rincón: Marzenia się spełniają

Wenezuelczyk Tomás Rincón w środowym spotkaniu Coppa Italia przeciwko Atalancie po raz pierwszy wystąpił w wyjściowym składzie Juventusu. Po transferze do Starej Damy w ojczyźnie piłkarza wzrosło i tak już ogromne zainteresowanie jego poczynaniami, w związku z czym El General dzień po spotkaniu z drużyną z Bergamo stał się bohaterem artykułu na łamach wenezuelskiego portalu sportowego, Ovación Deportes. Zapraszamy do lektury.Tomás Rincón w Turynie przebywa niewiele ponad tydzień i dopiero przyzwyczaja się do ogromu oczekiwań, wymagań fanów w stosunku do zawodników. Mnóstwo sprzecznych uczuć targało nim zanim zadebiutował w spotkaniu z Bologną w niedzielę.

"Jestem dumny z tego transferu, to wielki krok w mojej karierze" - mówił po tym meczu pochodzący z regionu Táchira zawodnik. "Ponadto, to co teraz przeżywam jest też wielkim osiągnięciem dla naszego wenezuelskiego futbolu".

Tyle emocji w krótkim czasie, tak duża presja może być przytłaczająca. To sprawia, że Rincón póki co jest jeszcze w pełni świadom, jak wielkim wydarzeniem jest transfer i gra dla Juventusu. "Możliwe, że jeszcze nie dotarło do mnie, co się właśnie wydarzyło. Może dopiero później zdam sobie sprawę, jak wielki jest wymiar tego transferu, bo aktualnie skupiam się w stu procentach na treningach i zbliżających się spotkaniach. Może w ciągu najbliższych kilku tygodni będę miał czas, by usiąść i w spokoju przemyśleć, docenić i cieszyć się obecną sytuacją".

 
"Bez wątpienia mam za sobą długą drogę, podczas której musiałem włożyć wiele wysiłku  treningi, konieczne było ogromne poświęcenie i przede wszystkim determinacja, by nie rezygnować z dążenia do celu". - wspomina Wenezuelczyk czasy, gdy przenosił się z San Cristóbal do Hamburga. Rincón wyjawił też, jaka była jego reakcja, gdy agent, Norman Capuozzo, poinformował go o ofercie Juventusu.

"Byliśmy aktywni na rynku transferowym i było wiele możliwości. Niektóre klubu były mną bardzo mocno zainteresowane. Ale jedno od zawsze było moim celem, marzeniem; zawsze chciałem dostąpić zaszczytu występowania w wielkim klubie. Jak tylko usłyszałem, że Juventus złożył za mnie ofertę, powiedziałem Normanowi, że to właśnie tam chcę trafić, dlatego to wszystko tak szybko się potoczyło".

Adaptacja. Podczas gdy Rincón powoli wchodzi do drużyny i przyzwyczaja się do rytmu wielkiego klubu, El General już myśli nad tym, jak jego transfer może pomóc jego rodakom, jak może ich zmotywować i dać im wiele szczęśliwych momentów, które pozwolą zapomnieć o trudach życia codziennego, z jakimi muszą mierzyć się na co dzień. W końcu Tomás jest pierwszym Wenezuelczykiem w jednym z największych zespołów świata.

"Niewątpliwie jest to ogromny krok dla naszego futbolu i ważny moment. Z pewnością zostanę zapamiętany jako pierwszy Wenezuelczyk, który trafił do elitarnego zespołu. Przede wszystkim chciałbym żeby za moim przykładem poszli młodzi ludzie, chcę dać im motywację do walki o ich marzenia, pokazać, że mogą się one spełnić, jeśli będą o nie walczyć. Liczę, że wiara w siebie moich rodaków wzrośnie, że zobaczą, że nie istnieją rzeczy niemożliwe".

Aktualnie głównym celem kapitana reprezentacji Wenezueli jest zdobycie mistrzostwa Włoch. Jest jednak jeszcze coś, co kusi Tomása, czego pragnie jeszcze bardziej. "Gra w Lidze Mistrzów będzie dla mnie wielkim wydarzeniem. Ale nie chce tylko wystąpić, liczę, że będziemy w stanie ją wygrać. Byłoby to coś wspaniałego. Oczywiście pozostałe rozgrywki są również bardzo ważne i dam z siebie wszystko, by Stara Dama była w grze o każde trofeum". 

  
 

Rincón zapewnia też, że pomimo niewielu dni spędzonych w Juve, trener Massimiliano Allegri zdążył już wywrzeć na nim ogromne, pozytywne wrażenie. El General był już też sprawdzony przez taktyka Starej Damy na wielu pozycjach. "W zaledwie tydzień trener zdążył już przetestować mnie na dwóch pozycjach, na których zazwyczaj występuję. Grałem przed obroną, a także bliżej prawej strony jako środkowy pomocnik. Najważniejsze jednak dla mnie to, by występować, niezależnie od pozycji, na jakiej będzie mnie widział trener. Ja mogę zagrać wszędzie, gdzie będzie chciał".


Źródło: ovaciondeportes.com 
Mattia Caldara - następca Barzaglego
El General Rincón - czy stanie się nowym Pitbullem...
 

Komentarze (0)

Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Panel Bloggera

Opis Bloga

ale10poz nie napisał/a notki o sobie. ...

Najnowsze Wpisy

Popularne wpisy

Najnowsi Bloggerzy

Filip Waluś
1 post(ów)
Filip Waluś nie napisał/a notki o sobie.
ale10poz
3 post(ów)
ale10poz nie napisał/a notki o sobie.
Maciejovsky
6 post(ów)
Maciejovsky nie napisał/a notki o sobie.
Hu Kers
5 post(ów)
Hu Kers nie napisał/a notki o sobie.

Kategorie Wpisów

Transfery
0 post(ów)
Calcio
2 post(ów)
Juventus
457 post(ów)
Inne
0 post(ów)
Squadra Azzurra
0 post(ów)
SoloJuve.com
0 post(ów)

Blog Kalendarz

Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie