Druga wygrana Juventus Women!

To był niezapomniany mecz Serie A dla kobiecej drużyny Juve, która wygrał 4:0 z Res Roma w sobotnie popołudnie w pierwszym spotkaniu domowym na boisku imienia Ale&Ricky w Vinovo!

Po pierwszej kolejce, w której Bianconere pokonały 3:0 Mozzanice Calcio, trenerka Rita Guarino postawiła na ofensywną jedenastkę i nie trzeba było długo czekać, aby taktyka ta zaczęła działać, gdyż w 26. minucie bramkę zdobyła Benedetta Glionna.

W drugiej połowie, gospodynie skupiły się na kolejnych atakach, co w 54. minucie przełożyło się na kolejne trafienie tym razem samobójcze -  piłkę do własnej siatki przypadkowo skierowała Luana Fracassi. Bianconere zdobyły trzeciego gola w 64. minucie, gdy Lisa Boattin była faulowana w polu karnym i sama podjęła się wykonywania rzutu karnego. Wynik w końcówce spotkania ustaliła Aurora Galli.

Po dwóch zwycięstwach kobiecą drużynę czeka wyjazd do Empoli w sobotę, 28 października.

źródło: juventus.com